info@endustriyelpark.com | 0850 888 86 17

WEICON GMK

GMK Plastik ve Metallerin yapıştırılmaları için kullanılan çeşitli kontakt yapıştırıcılarıdır.
GMK 2410
Daimi elastikiyet ve neme dayanıklılık
GMK 2410 polikloropren (CR) bazlı
– Plastik ile Plastik
– Plastik ile Metal ‘in
tam yüzey ve esnek yapışmasını sağlayan yüksek başlangıç tutuşuna sahip yapıştırıcıdır.
GMK 2410 aynı zamanda köpük kauçuk, PE-köpük, deri, , keçe, yalıtım malzemesi, tekstil ürünleri, ahşap ve birçok sentetik maddeyi de yapıştırır.
WEICON GMK 2410 Polisitren köpüğü, Polietilen, Polipropilen, PVC yumuşak köpük ve PVC suni deri gibi malzemeler için uygun değildir.

GMK 2510
güçlü yapışma, sürekli elastik, ısıya dayanıklı
GMK 2510 sürekli dinamik yük uygulanan tam yüzey ve kalıcı elastikiyet gerektiren yapıştırmalar için polikloropren bazlı 2-bileşenli bir yapışkandır.
1 K.-kontakt yapıştırıcılara göre avantajı daha iyi bir yapışma gücü ve geliştirilen ısı dayanıklılığıdır.
GMK 2510 plastik, metal, tekstil ürünleri, deri, köpük kauçuk (Neopren), CSM (hipalon), yalıtım malzemesi, kaplanmış PU- malzemesi ahşap ve birçok plastik malzenyi hem kendi içlerinde hem de birbirleri ile yapıştırır.
WEICON GMK 2510 Polisitren köpüğü, Polietilen, Polipropilen, PVC yumuşak köpük ve PVC suni deri gibi malzemeler için uygun değildir.
Yüzey hazırlığı
İşlem görecek olan parçalar temiz, kuru, tozdan ve yağdan arınmış olmalıdır (WEICON Yüzey Temizleyicisi). Yüzeyin pürüzlendirilmesi yapışma gücünü oldukça dayanıklı kılar. İşlem Ürünleri kullanmadan önce iyice karıştırınız (GMK 2510 için sadece yapıştırıcı) ve daha sonra eşit miktarda fırça veya spatula ile (düz veya ince tırtıklı) yapışacak olan her iki yüzeye ince bir şekilde tüm yüzey üzerine sürülmelidir.

Malzeme türüne ve uygulamaya bağlı olarak iki üç ince katman gerekebilir. Uygulama kalınlığına, ortam sıcaklığına ve neme bağlı olarak kaplamalı alanların 5-15 dakika kuruması beklenmelidir. Emici yüzeylerde ( örn. Keçe) havalandırmadan sonra bir uygulama daha yapılmalıdır. İşlem gören yüzey kuru ancak hafif yapışkan hissedildiğinde (parmak testi), parçalar kısa ve güçlü basınç ile (örn. Rulo veya çekiç ile) birleştirilmelidir. Kuruma süresini aşınca (fazla kuruma) yeni bir yapışkan sürülmesi gereklidir. Sertleşmeyip taşan yapıştırıcı WEICON Yüzey Temizleyicisi ile temizlenebilir.

GMK 2510’un Karıştırma işlemi
Homojen bir karışım elde etmek için yapıştırıcı ve bağlayıcı en az dört dakika iyice ve kabarcık kalmayana kadar spatula ile veya mekanik karıştırıcı ile düşük hızda (max. 500 devir/dak.) karıştırılmalıdır (karışım oranı 100: 7). Havalandırma müddeti içerisinde ne kadar uygulanabilecekse o kadar karışım hazırlanmalıdır.