info@endustriyelpark.com | 0850 888 86 17

Anti-Seize
Nem ve sürtünme gibi tüm etkileyen faktörler makinelerde ve tertibatlarda korozyon, yapışma ve aşınmadan kaynaklanan hasara neden olmaktadır. Sonucunda maliyetli ve geniş kapsamlı onarım ile bakım işlerine ortaya çıkmaktadır.
Özellikle kritik uygulama koşulları altında:
• Yüksek çalışma sıcaklıklaarı
• Yüksek basınç yükleri
• Dış hava koşulları
• Agresif kimyasallar
• Diğerleri ortam etkisi
Bu tarz sonuçlara sıklıkla rastlanır.
WEICON Anti-Seize Montaj Macunları özellikle bu ihtiyaçlar için geliştirilmiştir. Özellikle yüksek sıcaklıklarda yüksek gerilimli parçalar için yağların yanı sıra koruyucu ve ayırıcı olarak kullanılır.
Seçilmiş katkı maddelerinin ile optimum olarak dengelenmiş katı içerikler özellikle de bu alandaki pek çok uygulamaya imkan sağlar.
Klasik ayırıcılar veya mineral yağı ve gres gibi yağlar genellikle farklı endüstriyel alanlarda yeterli yağlama ve korumayı sağlayamaz.

WEICON Anti-Seize temel bileşenleri sentetik yağlardan yapılmıştır, bu da mineral yağı içeren ürünlere kıyasla oldukça daha az sülfür içeriğine sahiptir. Bu nedenle +200°C (+392°F) ile +250°C (+482°F) arası sıcaklıklarda artıksız yağ buharlaşması mümkündür. Bu özellikle stres aşınmasından oluşan çatlakları önlemek için paslanmaz çelikler (ör; VA malzeme) mevzu bahis olduğunda oldukça önemlidir.
Bu nedenle çelikten ve Diğerleri metallerden yapılmış iş parçaları ve yapılarının güvenli koruması teknik tertibatların rasyonel ve ekonomik çalışması için gereklidir.
WEICON Anti-Seize’ın katı içeriğinin özel formülü ve çok ince zımparalanması nedeniyle, korunan yüzeydeki düzensizlikler tamamen doldurulur – yalnızca 12 μm’luk tabaka kalınlığı bile.
Sadece mükemmel bir şekilde sızdırmazlığı sağlanmış yüzey korozyona karşı güvenilir bir korumayı garanti edebilir. Bu nedenle flanş bağlantıları gibi özel uygulamalar ek sızdırmazlık etkisi ile sonuçlanır.
WEICON Anti-Seize aşağıdakilere karşı koruma sağlar:
• Korozyon – yapışma – aşınma
• Tutma-bırakma fenomeni
• Oksidasyon ve aşındırma korozyonu
• Elektrolitik tepkimeler (“soğuk kaynaklama”)
WEICON Anti-Seize kükürtlü katkı maddesi ve halojen içermez. İyi yapışır ve aşınma dirençlidir. Sıcak, soğuk ve tuzlu suya dayanıklıdır. Aynı zamanda aşırı düşük sürtünme katsayısı makinelerden ve tertibatlardan kolay söküm yapmaya imkan tanır.
Ek olarak, WEICON Anti-Seize Montaj Macunları ilgili yeniden yağlama araları gözlendiği sürece statik olarak yüksek gerilimli parçalar ve yavaş dönen tertibatlar için mükemmel yağlardır. Yağ ve korozyon koruyucu olarak iki fonksiyona sahip WEICON Anti-Seize hem zaman kazanmak hem de maliyetleri düşürmek için bir rasyonalizasyon faktörüdür.
WEICON Anti-Seize eser miktarda kullanılır. Yaklaşık 45 m² yüzey alanını kaplamak için 0,01 mm tabana kalınlığında 1 kg yeterlidir. Çeşitli uygulama alanları için dört ürün çeşiti mevcuttur.
1-) Anti-Seize
2-) Anti-Seize High Tech
3-) Bakır Macun
4-) Anti-Seize Nikel

Anti-Seize

Korozyon, yapışma ve soğuk kaynaklamaya karşı güvenilir koruma
WEICON Anti-Seize yüksek gerilimli parçalar için koruyucu, ayırıcı ve yağlayıcı olarak kullanılır. İdeal olarak uyumlu katı içerikler ve seçilmiş katı maddeler geniş yelpazede kullanım alanı sunar.
WEICON Anti-Seize korozyon, yapışma ve aşınma, tutma-bırakma fenomeni, oksidasyon, aşındırma korozyonu ve elektrolitik tepkimelerden („soğuk kaynaklama“) korur.
Anti-Seize High-Tech
Metalsiz, NSF onaylı
Anti Seize „İleri teknoloji“ yüksek sıcaklık dayanımına ve mükemmel ayırıcı özelliklere sahiptir, metalsiz, malzemelere nötrdür ve NSF onaylıdır.
Anti-Seize „İleri teknoloji“ özellikle metal içeren macunlar elektrolitik tepkimelere neden olduğunda ve nikel içeren ürünlerin sağlık nedenleriyle kullanılmaması gerektiğinde ve koyu metal içeren ürünlerin optik nedenlerle kullanılmaması gerektiğinde uygundur.
Bakır Macun
Yüksek sıcaklıklı uygulamalardaki yüksek gerilimli parçalar için koruyucu, ayırıcı ve yağlayıcı
Bakır Macun korozyon dayanımlı ve güçlüdür. Sülfür, kurşun ya da nikel içermez.
WEICON Bakır Macun dişli birleşme yerleri ve kayıcı yüzeyler için montaj yağı olarak kullanılır. Takılabilir aletler, aşınmış kovanlar, cıvatalar ve tüm dişli, takılabilir ve bayonet birleşme yerlerini korozyondan ve yapışmadan koruyan etkili yağlayıcı ve ayırıcı katman oluşturur.
Fren takozları ve kılavuzlarda, fren kamları ve pimlerinde, araba ve kamyon batarya terminalleri ve Diğerleri elektrik bağlantılarında, bijon anahtarları ve somunlarında, aşınmış kovanlarda, elektrik, basınçlı hava ve hidrolik çekiçlerde titreşimi azaltmak için kullanılabilmektedir.

Anti-Seize Nikel
Zorlu koşullar için Montaj macunu
Montaj macunu aşırı koşullara karşı dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek mukavemetli, su tutmaz, tatlı su, deniz suyu, sıcack su ve buhara karşı dayanıklıdır. Macunun yüksek nikel içeriği ayrıca seyreltik hidrolik asit, sülfürik asit ve nitrik asitte bulunan tahriş edici ve aşındırıcı solventlere karşı koruma sağlar.
Anti-Seize Nikel -30°C ile + 1450°C arasında, son derece geniş bir sıcaklık aralığı içinde kullanılabilir. Anti-Seize Nikel statik ve dinamik olarak aşırı zorlamaya maruz kalan vida bağlantıları, montaj parçaları ve yüksek çalışma sıcaklıklarında yavaş dönen teçhizatlar için korozyon koruması ve yüksek performanslı montaj macunu olarak hizmet vermektedir.

Macun, korozyona, sıkışmaya, aşınmaya, stick-slipi efektine, oksidasyona, pasa ve soğuk kaynak gibi elektrolitik reaksiyonlara karşı korur.
Anti-Seize Nikel mühürler, vanalar, vidalı bağlantıları, dişliler, rulmanlar, püskürtme uçlarını, konveyör bantları, saplamalar, aletler veya silindirlerde kullanılabilir.