info@endustriyelpark.com | 0850 888 86 17
Flex 310 M® Klasik
Üniversal kullanım için uygun WEICON Flex 310 M Klasik Yapıştırıcı ve Sızdırmazlık Malzemesi güçlüdür, boyanabilirdir (ıslakta ıslak), taşlanabilir, harika bir yıpranma kararlılığına ve UV ışınlarına iyi dirence sahiptir. Tatlı suya ve tuzlu suya dirençlidir, silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. Ürün ISEGA onaylıdır ve gıda teknolojisinde yapıştırıcı olarak kullanılabilmektedir. Flex 310 M Klasik polimer temelde klasik elastik yapıştırıcıdır ve metaller, pek çok plastikler, seramik, ahşap, cam ve taş için uygundur. WEICON Flex 310 M Klasik metal yapımında, tank ve aparat mühendisliğinde, taşıt, araç ve konteyner yapımında, havalandırma ve klima sistemlerinde, elektrik endüstrisinde, yat ve tekne yapımında ve silikon içeren ürünlerin uygun olmadığı tüm uygulamalarda kullanılır.
Flex 310 M® Kristal
Kristal saydam sertleşme WEICON Flex 310 M Kristal Yapıştırıcı ve Sızdırmazlık maddesi şeffaftır, güçlüdür, boyanabilir (ıslakta ıslak), kumlanabilir ve harika bir yıpranma kararlılığı ve UV ışınlarına direnci vardır. Tatlı suya ve tuzlu suya dirençlidir, silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. WEICON Flex 310 M Kristal ISEGA onaylıdır ve gıda teknolojisinde yapıştırıcı olarak kullanılabilmektedir. WEICON Flex 310 M Kristal MS polimer temelde elastik yapıştırıcıdır ve cam, PC**, PMMA** ve akrilik cam** (**= yalnızca gerilimsiz yapışma), metaller, pek çok plastikler, seramikler, ahşap ve taş için uygundur. Flex 310 M Kristal plastik işlemede, metal yapımında, tank ve aparat mühendisliğinde, havalandırma ve klima sistemleri, elektrik ve aydınlatma sektöründe, sergi stand yapımında ve mağaza düzenleme parçalarında ve silikon ve silikon içeren ürünlerin uygun olmadığı tüm uygulamalarda kullanılır.
Flex 310 M® Paslanmaz Çelik
Paslanmaz çelik, alüminyum ve demir dışı metaller için
WEICON Flex 310 M paslanmaz çelik yapıştıcı ve sızdırmazlık malzemesi anti korozfitir, güçlüdür, boyanabilirdir (ıslakta ıslak), kumlanabilirdir, yıpranmaya ve UV ışınlarına dirençlidir, silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. WEICON Flex 310 M Paslanmaz Çelik MS polimer temelde elastik yapıştırıcıdır ve paslanmaz çelik, alüminyum ve paslanmaz metaller gibi metallerin ek yerlerinde ve bağlantı yerlerinde yapışma ve sızdırmazlık için uygundur. Flex 310 M Paslanmaz Çelik yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemelerinin renklerinin yüzey malzemelerine (ör; paslanmaz çelik, alüminyum v.b.) uyması gerektiği durumlarda tüm uygulama alanlarında kullanılabilmektedir. WEICON Flex 310 M Paslanmaz Çelik metal yapımında, tank ve aparat mühendisliğinde, gıda endüstrisinde, mutfak ve sıhhi tesisatlarda, havalandırma ve klima sistemlerinde ve silikon ve silikon içeren ürünlerin uygun olmadığı tüm uygulamalarda kullanılır.
Flex 310 M® Süper Tutuş
Yüksek basınç mukavemeti
WEICON Flex 310 M Süper Tutuş Yapıştırıcı ve Sızdırmazlık Malzemesi çok güçlü, anti korozif, boyanabilir (ıslakta ıslak), kumlanabilir, hava koşullarına dayanıklı, UV ışınlarına dayanıklıdır ve silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. Flex 310 M Süper Tutuş MS polimer temelde güçlü, elastik yapıştırıcıdır. Hem hızlı yüksek ilk yapışma gücü hem de yapıştırıcı gücünün hızlı gelişimi dikey yüzeylerdeki bağlantılara imkan sağlar. WEICON Flex 310 M Süper Tutuş metaller, pek çok plastik, seramikler, ahşap, cam ve taşların yapışması için uygundur. Vidaların, dübellerin, perçinlerin ve klasik sabitleme yöntemlerinin yerine geçmektedir. Flex 310 M Süper Tutuş kuru duvar ve iç çalışmalarda, metal yapılarda, tank ve aparat mühendisliğinde, havalandırma ve klima sistemlerinde, yat ve tekne yapımlarında, sergi stand yapımı ve mağaza düzenleme parçaları, silikon ve silikon içeren ürünlerin uygun olmadığı tüm uygulamalarda kullanılır.
Flex 310 M® Sıvı
Sıvı, kendiliğinden yayılır Flex 310 M Polyoxylpropylen bazlı, kendiliğinden yayılan, tek bileşenli döküm ve kaplama maddesidir. Flex 310 M Sıvı daimi elastiktir ve sertleştikten sonra üzeri boyanabilir. Esnek yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi kokusuz sertleşir, hava şartlarına ve UV ışınlarına dayanıklıdır, eskimeye karşı mükemmel dirence sahiptir ve silikon içermez. Flex 310 M Sıvı metal, birçok plastik, seramik, ahşap, cam ya da taş gibi birçok çeşitli maddelerin yapıştırılması ve sızdırmazlaştırılması, izole edilmesi ve emprenye etmek gibi çeşitli uygulamalarda kullanılır. Esnek yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi tank ve aparat yapımında, karoser, konteyner ve araç yapımında, boru ve bağlantı parçaları inşaatında, enerji ve elektrik Sanayiinde, ses yalıtımı ve izolasyon teknolojisinde, ve plastik teknolojisi gibi diğer endüstriyel sektörde de kullanılabilir.
Flex 310 M® HT 200
Yüksek sıcaklık dayanımı
Yüksek sıcaklık dayanımı gerektiren yüzeylerin yapıştırma ve izolasyonunu sağlar. Yapışma sonrası termo boyalı (Toz kaplama) sürülebilir. WEICON Flex 310 M HT 200, metal işleme, aparat mühendisliğinde, havalandırma ve klima sistemlerinde, taşıt, araç ve konteyner yapımında kullanılabilir. WEICON Flex 310 M HT 200, harika bir yıpranma kararlılığına, yüksek sıcaklık mukavemetine sahiptir. Silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez.
Flex 310 M® 2 K
Hızlı sertleşme
WEICON Flex 310 M 2 K Yapıştırıcı ve Sızdırmazlık Malzemesi çok güçlü, anti korozif, boyanabilir (ıslakta ıslak), kumlanabilir, hava koşullarına dayanıklı, UV ışınlarına dayanıklıdır ve silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. Flex 310 M 2 K büyük parçaların tam yüzey yapışmalarına imkan sağlayan ve ten milimetreye kadar boşlukları doldurabilen karma polimer temelde güçlü, 2 bileşen sistemlidir. Metal ve pek çok plastikler gibi neredeyse tüm malzemelerin yapışması için uygundur. WEICON Flex 310 M 2 K metal yapımında, tank ve aparat mühendisliğinde, makine ve sistem yapımında, mobilya sanayisinde, havalandırma ve klima sistemlerinde, elektrik endüstrisinde, yat ve tekne yapımında ve silikon ve silikon içeren ürünlerin uygun olmadığı tüm uygulamalarda kullanılır.
Flex+bond®
Yüksek elastiklik ve güçlü
WEICON Flex+bond güçlü, kalıcı olarak elastik, -40°C ile +90°C arası, hava koşullarına dayanıklı, UV ışınlarına dayanıklı, boyanabilir (ıslakta ıslak), kumlanabilir, yıpranmaya ve tuzlu suya dayanıklıdır. Silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. WEICON Flex+bond ISEGA onaylıdır ve gıda teknolojisinde yapıştırıcı olarak kullanılabilir. WEICON Flex+bond metal, ahşap, plastik, cam ve seramik gibi neredeyse tüm malzemeleri kendilerine ve birbirlerine yapıştırmak için kullanılabilir. WEICON Flex+bond birçok sanayi alanlarında kullanılır.
Flex+bond® Sıvı
Kendiliğinden düzleşen döküm ve kaplama bileşimi
Flex + bond Sıvı, max. 10 mm tabaka kalınlığına kadar olan döküm ve kaplama işleri için kendiliğinden düzleşen 1 bileşenli bir üründür. Flex + bond Sıvı kokusuz sertleşir, MS polimer esaslı olup solvent, izosiyanat ve silikon içermez.
Malzeme, Elektronik tekniği ve Elektronik endüstirisindeki döküm işleri, kablo birleşimlerinin dökümü, Yalıtım ve İzolasyon Teknolojisi, Metal işleme, konteyner ve aparat yapımı, Armatür üretimi, Havalandırma ve Klima Sistemleri gibi çeşitli alanlardaki uygulamalar için uygundur.
Speed-Flex®
Klasik sabitleme yöntemlerinin yerine geçer
WEICON Speed-Flex çok güçlü, macunsu, sabit, boyanabilir (ıslakta ıslak), yıpranma dirençli, hava koşullarına maruz kalarak aşınmaya ve UV ışınlarına dayanıklı, silikon, izosiyanat ve halojen içermez. WEICON Speed-Flex ISEGA onaylıdır ve gıda teknolojisinde yapıştırıcı olarak kullanılabilir. WEICON Speed-Flex aşırı güçlü ilk mukavemet ile MS polimer temelde yapıştırıcıdır ve metaller, pek çok plastik, seramikler, ahşap, cam ve taşın yapışması için uygundur.
Speed-Flex vida, dübel, perçin v.b. gibi klasik sabitleme yöntemlerinin yerine geçer. Çok yüksek ilk mukavemet iç ve dış alanlardaki dikey yüzeylerde bile yapışmayı mümkün kılar.
WEICON Speed-Flex kuru duvar ve iç çalışmalarda, metal yapımında, tank ve aparat mühendisliğinde, havalandırma ve klima sistemlerinde, sergi stand yapımında ve mağaza düzenleme parçaları ve silikon ve silikon içeren ürünlerin uygun olmadığı tüm uygulamalarda kullanılır.

Speed-Flex® Kristal
Kristal berraklığında yapıştırmalar
Speed-Flex kristal MS polimer bazlı, hızlı, güçlü yapışan ve genel amaçlı güçlü yapıştırıcıdır. Vida, Dübel, Perçin vs gibi sıradan sabitleme parçlarının yerini alır. Speed-Flex kristal macunsu ve dayanıklıdır, böylece iç ve dış mekanlarda dikey yüzeylerde dahi sorunsuz yapıştırma işlemleri gerçekleştirilebilinir. Yeni yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesinin üzeri „ıslağı ıslağına“ boyanabilir , eskimeye karşı dayanıklı, hava koşullarına dayanıklı, UV dirençli ve silikon, isosiyanat, halojen ve solvent içermez.
Solar-Flex®
Güneş enerjisi endüstrisi için geliştirilmiştir
WEICON Solar-Flex® güçlü, anti korozif, boyanabilir (ıslakta ıslak), hava koşullarına dayanıklı ve UV ışınlarına dayanıklıdır. Silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. WEICON Solar-Flex® özellikle güneş enerjisi endüstrisi için gekiştirilmiş MS polimer temelde elastik yapıştırıcıdır. Hem çok yüksek ilk yapışma gücü hem de yapıştırıcı gücünün hızlı gelişimi dikey yüzeylerde bile bağlantıların yapılmasına imkan sağlar. Güneş ve fotovoltaik güç sistemlerinin montajında klasik sabitleme yöntemlerinin yerine geçer.

Aqua-Flex
Islak ve nemli yüzeyler için ideal
WEICON Aqua-Flex yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi güçlü, boyanabilir (ıslakta ıslak), harika yıpranma kararlılığına sahip ve hava koşullarına, UV ışınlarına, tatlı suya ve tuzlu suya dayanıklıdır. Silikon, izosiyanat, halojen ve solvent içermez. Aqua-Flex ISEGA onaylıdır ve gıda teknolojisinde yapıştırıcı olarak kullanılabilir. WEICON Aqua-Flex nemli ve rutubetli alt katmanlar için MS polimer temelde elastik yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesidir. Metal, plastik, seramik, ahşap, cam ve taş gibi çeşitli malzemelerin yapışması için uygundur. Aqua Flex boru hattı ve kablo çalışmaları için, tank ve aparat mühendisliğinde, havalandırma ve klima sistemlerinde, peyzaj ve bahçe işlerinde, sıhhi tesisatlarda ve silikon ve silikon içeren ürünlerin uygun olmadığı tüm uygulamalarda kullanılır.
Multi-Flex
Çok hızlı, güçlü yapışma, elastik
Multi Flex son derece hızlı kurur, güçlü yapışma özelliğine sahip, hava koşullarına, eskimeye ve UV‘ye karşı dayanıklıdır. Silikon ve izosiyanat içermez, kokusuz ve paslanmamaktadır. 2-bileşenli MS polimer bazlı yapıştırıcı ve
sızdırmazlık malzemesi iç ve dış alanlarda tam yüzey ve gerilim eşitleyici yapıştımalar için uygundur. Multi Flex metal, ahşap, plastik, cam veya seramik gibi neredeyse tüm malzemeleri birbirleriyle ve başka malzemelerle yapıştırır. Hem düz hem de pürüzlü yüzeyler için uygundur. Multi Flex’nın kullanımı ile yapıştırılacak yüzeylerin hasar görmesi önlenir. Yapıştırıcı elastik olmasına ve darbeleri absorbe etmesine rağmen birleştirilen parçalar sertleşme sonrası yüklere karşı dayanıklı hale gelir.

Multi-Flex sanayinin birçok alanında, el sanatları, ev işleri ve hobi uygulamalarında genel kullanım için uygundur.
Boyanabilirlik 1-K elastik Yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemelerinin (MS polimerler ve poliüretan) üzerinin boyanabilme durumu.
WEICON MS polimerleri ve poliüretanlar temel olarak silikon gibi kaplama bileşimine zararlı maddeler içermez ve bu nedenle “üzeri boyanabilir”.
Piyasada çeşitli boyalar ve vernikler sunulmaktadır örneğin:
• Alkid reçine
• Akrilik reçine
• Nitro-kombinasyonlu cila
• Polimer reçine boyaları
• Poliüretan vernikleri (DD vernikleri)
• Epoxy reçine cilası
• Polyester boya
İlk belirtilen alkid reçinelerin haricinde tüm sistemler temel olarak uygundur. Ürünlerimiz ile uyumluluğunu kontrol etmek için, her ürünün bireysel olarak kendi uygulanma koşulları altında bir önişleme tabi tutulmalı gerekmektedir. Bu farklı bileşimler ve substratların çeşitliliği nedeniyle çok önemlidir.
Dikkate alınması gereken sadece ilk boya veya vernik tabakası değil, aynı zamanda olası sonraki ara kat verniği veya son kat boya uygulamalarının da yapıştırmalar ve/veya sızdırmazlıklar üzerinde etkiye sahip olduğu unutulmamalıdır.
WEICON Poliüretanlar
• Flex 310 PU
• Fast-Bond
Tamamen sertleşme sonrasında uygun boya kaplama sistemleri ile üzeri boyanabilir.
WEICON MS polimerler
• Flex 310 M® Klasik, Kristal, Paslanmaz çelik, Sıvı, Süper Tutuş, HT 200, 2 K
• Flex + bond®
• Solar-Flex®, Aqua-Flex®, Speed-Flex®
Öneri: Doğrudan “ıslak ıslak”, ancak en geç malzeme uygulamasından sonraki 3 saat içinde. Bu süre içinde, en iyi yapışma değerleri elde edilir.
Temel olarak boya ile kaplamanın, yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemelerinin sertleşmesini engellemeyeceği fakat geciktirebileceği dikkate alınmalıdır.