info@endustriyelpark.com | 0850 888 86 17
Silikon A
Asetat bağlayıcı
WEICON Silikon A yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi solvent içermez, asetat çapraz bağlantı özellikleri taşır, güçlü, kalıcı olarak elastiktir, yıpranmaya, kimyasallara, +200°C’ye (+392°F) kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır, aşırı elastiktir (kopma uzaması >%500) ve üniversal olarak kullanılabilir.
Silikon A çeliğe, alüminyuma, cama, seramiklere ve pek çok ek malzemeye iyi bir şekilde yapışır. WEICON Silikon A makine ve sistem yapımında, havalandırma ve klima sistemlerinde, enerji ve elektrik endüstrisinde, sergi yapımında ve mağaza düzenleme parçaları ile pek çok endüstriyel uygulamalarda kullanılabilmektedir.

Silikon F
Sıvı, kendi kendine düzleşir
WEICON Silikon F döküm ve sızdırmazlık malzemesi sıvıdır, kendinden seviyelenir, yayılabilir, solventsizdir ve asetat çapraz bağlanma özelliklerine sahiptir. Hava koşullarına maruz kalarak aşınmaya ve yıpranmaya, +180°C’ye (+356°F) kadar sıcaklıklara dayanıklıdır, aşırı elastiktir (kopma uzaması yaklaşık %370) ve üniversal olarak kullanılabilmektedir.
Silikon F özellikle elastik bağlantılar, izolasyon ve emprenye ve hatta teknik bileşenlerin sızdırmazlığı ve dökümü için (mak. 10 mm) kullanılabilir. Çelik, alüminyum, cam, seramikler ve pek çok başka malzemeye iyi bir şekilde yapışır.
Silikon F makine ve sistem yapımında, plastik işlemede, enerji ve elektrik endüstrisinde, sergi yapımında ve mağaza düzenleme parçaları ile pek çok başka endüstriyel alanlarda kullanılabilmektedir.
WEICON Primer E 500 Silikonlar için özel- uygulama öncesi emici olmayan yüzeyleri yapıştırılmaya uygun hale getirmek için kullanılır, örn.: Alüminyum, çelik, paslanmaz çelik, pirinç, bakır, çinko, kalay ve emaye, seramik, cam ve ABS, sert PVC, PA 6.6 ve CTP gibi plastikler.

Silikon N
Nötr bağlayıcı
WEICON Silikon N yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi solvent içermez ve nötr bir şekilde sertleşir, güçlü, kalıcı olarak elastiktir, hava koşullarına maruz kalarak aşınmaya, yıpranmaya ve +180°C’ye (+356°F) kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır, aşırı elastiktir (kopma uzaması yaklaşık %800) ve üniversal olarak kullanılabilmektedir.
Silikon N tüm metallere, cama, seramiklere ve pek çok başka malzemeye yapışır. WEICON Silikon N plastik işlemede, elektrik endüstrisinde, enerji teknolojisinde, aydınlatma endüstrisinde, sergi yapımında, mağaza düzenleme parçaları ve pek çok başka endüstriyel alanlarda kullanılabilmektedir.
HT 300
Yüksek sıcaklık dayanımı
WEICON HT 300 (kırmızı sıvı conta) yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi kırmızıdır, yüksek sıcaklığa dayanıklıdır (+300°C/+572°F), solvent içermez, güçlüdür ve asetat çapraz bağlanma özelliklerine sahiptir. Hava koşullarına, yıpranmaya ve kimyasallara dayanıklıdır ve aşırı elastiktir (kopma uzaması yaklaşık %300).
HT 300 (kırmızı sıvı conta) özellikle sıcaklığa maruz kalan yapıştırıcılar ve sızdırmazlık malzemeleri için uygundur ve çelik, alüminyum, cam, seramikler ve pek çok başka malzemeye iyi bir şekilde yapışır.
HT 300 (kırmızı sıvı conta) endüstriyel fırınlarda, baca gazı sistemlerinde, ısıtma tesisatlarında, egzoz gazı rotalamasında, ısıtma dolaplarında ve pek çok başka alanlarda kullanılabilmektedir.

Black-Seal
Yağa ve grese aşırı dayanıklı
WEICON Black-Seal yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi siyahtır, yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır (+280°C/+536°F), solvent içermez, güçlüdür, yağ, gres ve basınç dirençlidir, yıpranmaya dayanıklıdır ve aşırı elastiktir (kopma uzaması yaklaşık %500). Black-Seal özellikle yüksek derecede yağ ve gres direnci gereken uygulamalardaki yapıştırmalar ve sızdırmazlıklar için uygundur.
WEICON Black-Seal şanzıman kutusunda, valflerde ve gövde kaplamalarında, yağ haznelerinde, su pompalarında, dişliler ve akslarda, flanşlarda, tanklarda ve konteynerlerde ve pek çok başka alanda kullanılabilmektedir.