info@endustriyelpark.com | 0850 888 86 17
WEICON – İsmimiz üretim, onarım, bakım ve hizmet alanlarında yıllardır başarıyla kullanılmakta olan yüksek
kalitedeki ürünlerimiz ile anılmaktadır. Ürünlerimiz sizin şirketinizdeki pek çok görevin ve sorunun da mutlaka üstesinden gelecektir.
Dikkatli uygulama ve çevreye verilen önem ile en yeni ihtiyaçlar için sürekli gelişerek ve uyum sağlayarak devamlı olarak yüksek kalan bir kalite standardını garantilemektedir.
• Yüzey ve korozyon önleyici kaplamalar
• Temizleme ve arındırıcılar
• Bakım ve koruma
• Ayırmak ve çözmek
• Yağlama

Çinko Sprey
Uzun süreli katodik korozyon koruması WEICON Çinko Sprey Alman TÜV onaylıdır ve tüm metal yüzeylere uzun süreli katodik korozyon koruması sağlamaktadır. Sprey, hızlı kuruyan, yapışkan ve koruyucu mikrofin çinko katmanı oluşturmaktadır.
DIN 53167 ve DIN 50021’e göre tuz sprey testinde 1.050 saat sonra bile, çinko sprey ile kaplanmış metal parçalar hiçbir korozyon belirtisi göstermemiştir. İnce çinko parçaları aşırı zor hava ve çevre şartları altında bile dayanıklı bir koruyucu katman oluşturur.
Bu nedenle çinko sprey DIN EN ISO 1461 Standardı tarafından tanımlanan ihtiyaçların da ötesinde hizmet sağlamaktadır. WEICON Çinko Sprey kaynaklanmış ek yerleri ve sondaj delikleri için metalin korozyona karşı korunması gereken alanlarda ve spot kaynaklamada iletken ara katman olması amacıyla yüksek seviye pas önleyici primer olarak kullanılabilir.

Çinko Sprey özel açık
Uzun süreli katodik korozyon koruması Çinko Sprey »özel açık« Alman TÜV onaylıdır ve tüm yüzeylere uzun sürekli katodik korozyon koruması sağlamaktadır. Sıcak galvanizlemeye uygun açık bir renge sahiptir.
Sprey, hızlı kuruyan, yapışkan ve koruyucu mikrofin çinko katmanı oluşturmaktadır. İnce çinko parçaları aşırı zor hava ve çevre şartları altında bile dayanıklı bir koruyucu katman oluşturur.
Çinko Sprey »özel açık« kaynaklanmış ek yerleri ve sondaj delikleri için metalin korozyona karşı korunması gereken alanlarda ve spot kaynaklamada iletken ara katman olması amacıyla yüksek seviye pas önleyici primer olarak kullanılabilir.

Çinko-Alüminyum Sprey
Korozyon önleyici, yakın tonlu sıcak galvanizleme
Çinko-Alüminyum Sprey tüm metal yüzeyleri pastan ve korozyondan uzun süre boyunca korur. WEICON Çinko-Alüminyum Sprey hızlı kuruyan, yapışkan bir koruyucu katman oluşturur ve pek çok kimyasala dayanıklıdır. Çinko-Alüminyum Sprey yaklaşık 15 dakika sonra kupkuru olur, pürüzsüz hale getirilebilir ve yaklaşık 12 saat sonra ön işlem olmadan boyanabilir.
WEICON Çinko-Alüminyum Sprey uyumlu renk tonundaki hasarlı sıcak galvanizli yüzeyleri onarmak için ve kaynaklı ek yerlerin ve sondajlı deliklerin kaplaması için kullanılabilir.
Pastan Koruma 2000 PLUS
Özel korozyon ve hava koşullarına dayanıklı yüzey kaplaması
Pastan Koruma 2000 PLUS demir oksit (hematit) temelde özellikle korozyon ve hava koşullarına dayanıklı bir yüzey kaplamasıdır. Yüksek saflıktaki demir oksit pigmentlerinin yassı biçimde kullanılması kalıcı, hava koşullarına dayanıklı, su geçirmez yüzey koruması sağlamaktadır.
Pastan Koruma 2000 PLUS ile kaplanmış metal parçalar tuz sprey testindeki 2000 saatten fazla süresinde korozyon belirtisi göstermemiştir.
Metal yapıların veya sistemlerin zor çevre ve hava koşullarına karşı görünür bir şekilde ve uzun süreli korunması gerektiği durumlarda kullanılır.
WEICON Pastan Koruma 2000 PLUS hollerde ve çelik yapılarda, demir tırabzanlarda, kafes kulelerde, tel örgülerde, merdiven parmaklıklarında, balkon parmaklıklarında, tekerlekli kapılarda, dış ışıklarda ve özellikle korozyona maruz kalan noktalarda kullanılabilmektedir.

Galvaniz-Sprey
Sıcak Daldırma Galvaniz rengiyle aynıdır > 450 saat. Tuz püskürtme testi DIN EN ISO 9227
WEICON Galvaniz-Sprey, tüm metal yüzeyler için kalıcı bir koruyucu tabaka olarak kullanılır. Hızlı kuruma özelliği ve güçlü tutuşu ile metalleri pas ve korozyondan korur.
Galvaniz Sprey tatlı ve tuzlu suya ve + 300°C (+ 572°F)‘ye kadar sıcaklığa dayanıklıdır. DIN EN ISO 9227’ye göre yapılan Tuz Püskürtme Testinde, 450 saat sonra bile WEICON Galva-Sprey ile kaplanmış metal parçalar hiçbir korozyon belirtisi göstermemiştir.
Sprey, hasarlı Galvaniz yerleri uygun renk tonuna göre düzeltmek, örneğin karoser boyamaları için yüksek kaliteli pastan koruyucu astar tabaka olarak, kaynak ve delme yerlerinin kaplanması ve nokta kaynağında iletken ara katman olarak kullanılır.
Alüminyum Sprey A-100
Mükemmel korozyon koruması
WEICON Alüminyum Sprey A-100 aşınmaya dayanıklıdır, çevresel etkilerin yanı sıra pek çok seyreltilmiş asitlere ve kül suyuna dayanıklıdır. <>%99.5 saflık oranına sahip alüminyum pigmentleri içerir.
WEICON Alüminyum Sprey A-100 tüm metal yüzeyler için yüksek seviye korozyon koruması sağlamaktadır.
WEICON Alüminyum Sprey A-100 soğutma ve havalandırma teknolojisinde, yanma sistemlerinde, boru hatlarında ve makine gövdelerinde, fiber cam araba gövdesi parçalarında, model yapımında, güzel sanatlar ve el sanatlarında, oyuncak üretiminde pek çok başka uygulamada kullanılabilmektedir.

Alüminyum Sprey A-400
Yüksek parlaklık
Alüminyum Sprey A-400 yüksek parlaklığa sahiptir, hava etkilerinin yanı sıra pek çok seyreltilmiş asitlere ve kül sularına dayanıklıdır.
<>%99.5 saflık oranına sahip alüminyum pigmentleri içerir. WEICON Alüminyum Sprey A-400 tüm metal yüzeyler için yüksek seviye korozyon koruması sağlamaktadır.
Alüminyum SpreyA-400 soğutma ve havalandırma teknolojisinde , yanma sistemlerinde, boru hatlarında ve makine gövdelerinde, fiber cam araba gövdesi parçalarında, model yapımında, güzel sanatlar ve el sanatlarında, oyuncak üretiminde pek çok başka uygulamada kullanılabilmektedir.
Paslanmaz Çelik Sprey
Korozyona dayanıklı ve etkili yüzey kaplaması
WEICON Paslanmaz Çelik Sprey akrilik reçine ve paslanmaz çelik pigmentleri bazlı kimyasal, korozyon ve hava koşullarına dayanıklı bir yüzey kaplamasıdır. Kısa süreliğine +300°C’ye (+572°F) kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır. Paslanmaz Çelik Sprey dayanıklı ve etkili koruyucu katman gerektiği durumlarda kullanılabilir. Alaşım krom, nikel ve manganez gibi maddelerden oluşmaktadır.
WEICON Paslanmaz Çelik Sprey kamyon gövdelerindeki, silolardaki, boru hatlarındaki ve dış uygulamalardaki hasarlı paslanmaz çelik parçalarını onarmak için kullanılabilmektedir.
Aynı zamanda dekoratif amaçlar ve cam, ahşap, taş, seramik ve çoğu plastiğin optik olarak düzeltilmesi için kullanılabilmektedir.

Paslanmaz Çelik Sprey özel açık
İşlenmiş paslanmaz çelik görünümü sağlar ör; V2A, V4A
WEICON Paslanmaz Çelik Sprey »özel açık« akrilik reçine ve paslanmaz çelik pigmenti bazlı kimyasal, korozyon ve hava koşullarına dayanıklı bir yüzey kaplamasıdır. Kısa süreliğine +300°C’ye kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır ve işlenmiş paslanmaz çelik görüntüsü sağlar.
Paslanmaz Çelik Sprey »özel açık« dayanıklı ve etkili bir koruyucu katman gerektiğinde kullanılır. Alaşım krom, nikel ve manganezden oluşur.
WEICON Paslanmaz Çelik Sprey »özel açık« kamyon gövdelerindeki, silolardaki, boru hatlarındaki ve dış uygulamalardaki hasarlı paslanmaz çelik parçalarını onarmak için kullanılabilmektedir. Aynı zamanda dekoratif amaçlar ve cam, ahşap, taş, seramik ve çoğu plastiğin optik olarak düzeltilmesi için kullanılabilmektedir.
Krom-Gümüş Sprey
Alüminyum bazda yüksek parlaklık, korozyon önleyici yüzey kaplaması
Krom-Gümüş Sprey yüksek parlaklığa sahip yüzey kaplamasıdır. Özel formülü ve metal pigmentlerin yüksek saflığı yüksek parlaklıkta kaplama sağlar.
WEICON Krom-Gümüş Sprey prototipler ve örnekler, ayna uygulamalar (ör; yansıtıcılar), fuar ve sergi yapımı, etkili dekoratif işler ve çeşitli malzemelerin optik düzeltilmesi için kullanılabilmektedir.
Bakır-Sprey
Yüksek nitelikli ve etkili
WEICON Bakır Sprey iç ve dış kullanım için etkili demirsiz metal karaktere sahip koruyucu ve dekoratif kaplamalar için yüksek yapışma gücü ve yüksek bakır içeriği ile yüksek kalitede, hava koşullarına dayanıklı metal spreydir.
Çeşitli malzeme yüzeylerinin veya tasarım parçalarının optik düzeltmeleri için bile kullanılır. Bakır Sprey pencere eşiklerinde, oluklar ve iniş boruları, dış ışıklar ve posta kutuları ve güzel sanatlar & el sanatları ve dekoratif işler için kullanılabilmektedir.
Korozyon Önleyici (wax) Sprey
İç depolamalar için metal parçaların korozyondan korunması
WEICON Korozyon Önleyici Alman TÜV onaylı şeffaf koruyucu bir filmdir. Aletleri ve hassas parçaları kuru bir balmumu tabakasıyla uzun süreli korur.
WEICON Korozyon Önleyici çıplak, boyanmamış metal parçaları için ve iş parçalarının iç depolaması için güvenli bir korozyon koruması olarak, yurtdışı taşımacılığında korozyon koruması olarak ve aletlerin ve hassas parçaların korunması için kullanılabilmektedir. Koruyucu katman kolayca sökülebilir (ör; WEICON Temizleyici S ile).

Altın (Gold)-Sprey
Yüksek kaliteli ve son derece etkili metal sprey
WEICON Altın Sprey altın renkli metal pigmentler içeren ve yüksek kapatma gücüne sahip hava koşullarına dayanıklı metal spreydir. Metal, ahşap, sıva, beton, yapı duvarı ve kartonpiyer gibi çeşitli malzemelerin görsel açıdan güçlendirilmesi için uygundur. Altın Sprey hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur.
Sprey (örneğin; figürlerin, dekorasyon eşyalarının veya resim çerçevelerinin kaplanması gibi) dekoratif amaçlar için uygundur. Delme, kaynak yapma veya frezeleme işlemleri ile zarar gören sarı kromajlı parçaların onarılması için kullanılır.
Altın Sprey el sanatları, restorasyon çalışmaları veya hobi ve yapı işleri gibi birçok alanda kullanılabilir.
Pirinç Sprey
Yüksek nitelikli ve etkili
WEICON Pirinç Sprey yüksek pirinç içeriği ve tipik pirinç renk tonuyla metalik bir kaplamadır. Çeşitli malzemelerin koruması ve optik düzeltmesi için.
WEICON Pirinç Sprey restorasyon işlerinde, dekoratif amaçlarla, güzel sanatlar ve el sanatlarında, hobi ve kendin yap uygulamalarında kullanılabilmektedir. Sondaj, kaynak ya da frezeleme ile hasar görmüş sarı krom levhalı parçaların sürdürülebilir onarımı için uygundur.